O nás

Výstavy, které nabízíme, jsou prvním komplexním zpracováním tématu Hedvábné cesty u nás. Na projektu se podílel tým specialistů na jednotlivé aspekty problematiky dálkového obchodu a kulturní výměny v oblastech Starého světa pod vedením PhDr. Davida Majera, kmenového pracovníka Ostravského muzea.

Nedozírné dálky Hedvábné cesty nabízejí široké spektrum historických a uměleckých předmětů a pestrou škálu z nepřeberného množství témat tvořících iluzi a skutečnost tohoto jedinečného fenoménu. Sbírky, jimiž disponujeme a jednotlivé expoziční celky lze představovat zvlášť nebo je spojovat dohromady a vytvářet tak vždy originální výstavní projekt na míru konkrétní instituci, charakteru výstavních prostor nebo možnostem výstavního fundusu.

Námi připravené výstavy jsou vždy vytvořeny „na klíč“ a mohou být tématicky i kompozičně velmi elastické, lze je přizpůsobit půdorysu a velikosti výstavních prostor. Máme zkušenosti s prací v malých prostorách do 50 m2 i ve velkých výstavních halách nad 1000 m2.

Součástí našich výstav jsou původní a graficky výborně zpracované infopanely, rámované velkoformátové tisky, PC animace, krátké filmy, promítání i realizace zvukových kulis. Doplnění výstavy infopanely a multimediálními projekcemi je vždy diskutováno v průběhu přípravné fáze výstavy.

Realizační cena dohodou.

V ceně jsou zahrnuty veškeré vstupní náklady: půjčovné předmětů, infopanelů, kresebných rekonstrukcí, architektonických modelů, orientálního nábytku a projekcí, transport, pojištění a instalace.

Podle přání lze k prodeji připravit série pohlednic, katalogových listů, pexes apod.

První pravý box

Vyprávíme velkolepý příběh dálkových obchodních cest, které odnepaměti spojovaly civilizační centra i nespočet oáz, měst a přístavů všech tří kontinentů Starého světa. Chceme hovořit o Hedvábné cestě, jejíž strhující osudy v rámci naší výstavy ztotožňujeme s principem civilizačního vývoje a v nejobecnější rovině též s dějinami světa.